Marketlerde, manavlarda gün sonunda boşalmış ve çöpe atılmak için bekleyen meyve kasalarının, evinizi, bahçenizi, balkonunuzu ya da terasınızı bambaşka bir atmosfere dönüştürmeniz mümkün. Çeşitli boylarda meyve kasalarından eviniz için neler yapabileceğinize dair fikirleri yazıda bulabilirsiniz.

Ayakkabı Kalabalığına Son 

Limon kasası olarak da bilinen kısmen ufak boyuttaki kasaları, nalbur ya da ahşap ürünler için boya malzemesi satan dükkan ya da internet sitelerinden aldığınız boyalarla rengarenk boyayabilir, üzerine yerleştirdiğiniz renkli bir kumaş ve elyaf malzemesiyle, puf görüntüsü de kattığınız kasanızın içine, kendi ayakkabı, terliklerinizi ya da çocuğunuzun ayakkabılarını koyabilir, ona bu renkli malzeme aracılığıyla ufak bir köşe verip ayakkabı bağlamayı bile öğretebilirsiniz.

Renkli Duvarlar, Orijinal Raflar

Yine ufak boyutta meyve kasalarını, aldığınız boyalardan özellikle koyu yeşil, sarı, mavi gibi renklerle tamamen boyadıktan sonra, rastgele fırça darbeleriyle beyaz boya sürüp eskitme çalışması yaparak, duvarlarınıza 3'lü şekilde monte edip içine çerçeve, koku, kitap gibi raf ürünlerinizi yerleştirebilir, led ışıklarla süsleyebilir ve odanızı bambaşka bir atmosfere dönüştürebilirsiniz.

Gazete ve Dergiler Hiç Bu Kadar Düzenli Olmamıştı

Kim demiş gazete ve dergileri koyacak yer yok diye? İstediğiniz boyutta bir meyve kasasını, rengarenk boyalarla boyayıp, dekupaj ve desen çalışmalarıyla süsledikten sonra, içine gazete ve dergilerinizi yerleştirebilirsiniz. İsterseniz, kasanıza monte edebileceğiniz ufak tekerlekler sayesinde de hareket ettirmek ya da yerini değiştirmek istediğinizde, içini boşaltmanıza gerek kalmadan rahatlıkla değişiklik yapabilirsiniz. 

Dünyanızı Güzelleştirmek İçin Pahalı Ürünlere İhtiyacınız Yok

Geniş bir balkonunuz, ferah bir terasınız ya da renklendirmek istediğiniz bir bahçeniz varsa, meyve kasaları tam da size göre! Bembeyaz bir taban renk üzerine yapacağınız çiçek desen çalışmalarının ardından, içine doldurduğunuz toprağa ektiğiniz rengarenk çiçeklerinizle, balkonunuza, terasınıza ya da bahçenize bambaşka bir hava katabilir, dekorasyon amaçlı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook Yorumları